Birçok website sahibi sitesini açtığında yazılarının her zaman üst sıralara çıkmasını ister bunu gerek yazı yazarak gere sitesini dinamik bir website tasarımı haline getirerek yapar ama malesef tek bununla değil sitenize SEO çalışması yaparak hızlı bir şekilde Google’da üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Üst Sıralara Ne zaman Çıkarım ?

Google’da ortalama bir site 3 ay ile 12 ay arasında üst sıralara çıkmaktadır. Tabi bunun yanında sitenizin Google algoritmasına uygun olması sadece bununla kalmayıp sitenizin hedef kitlenize karşı sunumu da önem arz etmektedir. Ayrıca SEO’nun açıklamasının ingilizce karşılığı Search Engine Optimization türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO Yapmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
  1. Anahtar Kelime

SEO’da anahtar kelime oldukça önemlidir. Sizin aranma hacminize göre sıralamalarda yukarıda tutar. Anahtar kelimenizi bulmak için belli başlı sitelerden yardım alabilirsiniz analiz yaparak size en uygun anahtar kelimeyi sizlere sunucaktır.

2. Başlık Kullanımı

Özgün içeriklerinizin başlıkları mutlaka sitenize uygun başlık tipinden olsun bu sayede hedef kitlenize karşı daha iyi bir izlenim verebilirsiniz bunu yapmanız seo puanınıza olumlu yansıyacaktır.

3.Web Sitenin Hızlı Açılması

Herhangi bir websitenin hızlı açılması çok önemlidir. Çünkü hedef kitleniz siteye girdiğinde direkt olarak istediği bilgiye ulaşabilecek ama yavaş açılan bir web siteniz var ise beklemek yerine başka bir internet sitesine yönelecektir. Sitenizin hızını kontrol etmek için site açılma hızını kontrol eden sitelerden yararlanabilirsiniz.

Author

Gökhan KOLCU

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir